Studia podyplomowe niestacjonarne

Przygotowanie pedagogiczne - studia podyplomowe trzysemestralne kwalifikacyjne NOWOŚĆ studia w trybie niestacjonarnym (zaoczne)

Studia podyplomowe Przygotowanie Pedagogiczne to program dający kwalifikacje pedagogiczne, które są przeznaczone dla absolwentów rozmaitych kierunków studiów, którzy chcieliby realizować swe zawodowe cele w szkole a nie posiadają określonego przepisami MEN przygotowania pedagogicznego. Program studiów zapewnia uzyskanie określonych w Standardach Kształcenia Nauczycieli efektów kształcenia i jest w całości zgodny z Krajowymi Ramami Kwalifikacji. Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do pracy w placówkach oświatowych oraz wyposażenie ich w wiedzę z zakresu dydaktyki i szczegółowej metodyki działalności pedagogicznej oraz umiejętności i kompetencji niezbędnych do kompleksowej realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych wynikających z roli nauczyciela.

Studia umożliwiają słuchaczom (absolwentom i studentom uczelni wyższych) uzyskanie kwalifikacji pedagogicznych oraz nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu pedagogiki, psychologii, dydaktyki ogólnej i metodyki szczegółowej w powiązaniu z kierunkiem studiów i praktyką pedagogiczną. Studia mają charakter studiów kwalifikacyjnych tzn. nadają kwalifikacje do pracy w szkołach i w placówkach oświatowych i oświatowo-wychowawczych, podległych Ministerstwu Edukacji Narodowej, na stanowisku nauczyciela zgodnie

z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli.

Absolwenci studiów licencjackich po ukończeniu studiów podyplomowych uzyskują kwalifikacje pedagogiczne do pracy w zawodzie nauczycielskim. Posiadający studia licencjackie z danego kierunku uzyskują uprawnienia do prowadzenia zajęć w przedszkolach oraz nauczania w szkołach podstawowych, gimnazjach oraz ośrodkach szkolno-wychowawczych. Absolwenci studiów drugiego stopnia uzyskują uprawnienia do prowadzenie nauki we wszystkich typach szkół.

Sylwetka absolwenta

Absolwenci otrzymają świadectwo ukończenia studiów podyplomowych dające, w połączeniu z pozostałymi wymogami zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli, uprawnienia do pracy na stanowisku nauczyciela i wychowawcy w placówkach edukacyjnych, opiekuńczo – wychowawczych oraz instytucjach oświatowych.

Wymagania stawiane kandydatom

Warunkiem uczestnictwa w studiach podyplomowych jest posiadanie wykształcenia wyższego: technicznego, ekonomicznego lub humanistycznego (dyplom licencjata, inżyniera bądź magistra).

Szczegółowe informacje są udzielane również :

• telefonicznie pod numerem 81 441 33 11
  • www.wsns.lublin.pl/studium
  • ul. Zamojska 47 w Lublinie, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00, pokój nr 227

Szczegółowe warunki rekrutacji

Absolwenci otrzymują

• Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych PRZYGOTOWANIE PEDAGOGICZNE w Wyższej Szkolne Nauk Społecznych z siedzibą w Lublinie.
  • Ocena na świadectwie – średnia ocen: z zaliczeń przedmiotów uzyskanych w toku studiów i z egzaminu końcowego.

Tryb nauki

Nauka trwa trzy semestry - zajęcia odbywają się w weekendowe zjazdy dwa razy w miesiącu (tylko w soboty!). Zajęcia prowadzone są aktywnymi metodami wykładowymi i warsztatowymi oraz metodami angażującymi indywidualną aktywność słuchaczy poprzez wykorzystanie platformy on-line.

Program studiów

420 godzin zajęć (wykłady, ćwiczenia, warsztaty) w tym150 godzin praktyka pedagogiczna (w wybranych szkołach i placówkach oświatowych)

Moduły w roku akademickim
Moduł Komponenty modułu
* Moduł: Przygotowanie w zakresie pedagogiczno-psychologicznym Ogólne przygotowanie psychologiczno-pedagogiczne
Przygotowanie psychologiczno- pedagogiczne do nauczania na danym etapie edukacyjnym
Praktyka pedagogiczna
* Moduł: Przygotowanie w zakresie dydaktycznym Podstawy dydaktyki
Dydaktyka przedmiotu na danym etapie edukacyjnym
Praktyka pedagogiczna

Kadra dydaktyczna

Wykładowcy Wyższej Szkoły Nauk Społecznych. w Lublinie oraz zaproszeni specjaliści posiadający wiedzę i doświadczenie w zakresie zmian w systemie edukacji.

Warunki ukończenia

Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych i otrzymania świadectwa jest uzyskanie wszystkich zaliczeń i egzaminów potwierdzających osiągnięcie efektów kształcenia, przewidzianych programem wraz z praktykami, a także uzyskanie wyniku pozytywnego z egzaminu końcowego. Warunkiem dopuszczenia do egzaminu końcowego jest zaliczenie wszystkich przedmiotów i praktyk przewidzianych w programie studiów.